Sıkça Sorulan Sorular

Yapılmış prefabrik ve çelik kontrüksiyon evlerinizi nerede görebiliriz?

Yaptığımız evleri sitemizde resime tıklayarak inceleyebilir yada youtube kanalımıza tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kayseri’nin bir çok ilçesinde

Kayseri’nin bir çok ilçesinde müşterilerimize yaptığımız evler bulunmaktadır. İsteğinize göre belirli bir gün ayarlayıp istediğiniz şekilde evi gezebilir direk müşterilerimizden memnuniyetlerini sorabilirsiniz. Biliyoruz ki biz ne kadar kendimizi yada işimizi anlatsakda direk müşteriye yapılan bir evi gezmeniz ve müşteri ile görüşmeniz sizi en doğru yönlendirecek yoldur.

Ödeme şekliniz nedir? Taksit yapma imkânınız var mıdır?

Sözleşmemizi yaptıktan sonra, Hakediş usulü olarak yapmaktayız. Yani kısacası malzemenizi getirir işinize başlarız kaba kurulumunu yaparız anlaşma tutarının bir kısmını alırız. Kapı pencere montajini yapar belirli bir kısım alırız. İnce işlikleri bitirir evi teslim ederiz kalan kısmını alırız. Kredi kartınız varsa karta taksit imkanız sunabiliriz.

Çelik evler sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi? Bu işlemi siz yapıyormusunuz ?

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, evlerimizi farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir. Nakliye bedelleri müşteriye aittir.

Çelik yada Prefabrik evler depreme dayanıklı mıdır?

Çelik evler deprem evleri olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir eve göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz. Yada bir betonarme kargas eve göre esneme payının yüksek olmasından dolayı daha az zarar görmektedir.

Prefabrik ve Çelik Evleri kaç günde teslim ediyorsunuz ?

Yaptığımız işleri anahtar teslim olarak yapmaktayız. Projeye ve evin metrekaresine bağlı olarak 30 gün sürede teslim ediyoruz. Zemin betonu hazır olması şartıyla. Anlayacağınız gibi sadece yağmur kar hava şartları istemesekte bir kaç gün geciktirebilir bu süreci.

İstediğimiz plan ve dış görünüşte çelik ev yaptırılabilir mi?

İstediğiniz plan, proje Prefabrik, Çelik kontrüksiyon yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir.

Betonarme bir evin üzerine de yapılabilir mi?

Prefabrik ve Çelik Kontrüksiyon yapılar tek katlı betonarme kargas yapıda bulunan evlerin üzerine yapılabilmektedir. Evlerin yapılabilmesi için alt katta bulunan evinin iskeletinin sağlam  olması ve tabliye betonunun düz olması gerekmektedir.

En fazla kaç katlı yapılabilir ?

Bizim Önerimiz olarak,

Prefabrik yapılar TEK KATLI

Çelik Yapılar ÇİFT KATLI Dubleks yapılabilmektedir.

Prefabrik ve Çelik Evlerin Kullanım süresi kaç yıldır ?

Prefabrik ve Çelik evlerimizde kullanılan ana malzeme Betopan’dır.

Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Çelik ev taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Çelik evlerimizin ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır. Bu tamamen kullanıcıya bağlıdır daha doğrusu biz yaptığımız bütün evlerde bütün aksamları beton üzerine dış cephe mantolaması iç cephede ise betopan panellerin üzerine alçıpan levha vurarak birleşim yerlerini tamamen kapatmaktayız.

Prefabrik ve Çelik evlerin ses ve ısı yalıtımı nasıldır?

Prefabrik evlerimizde panel duvar arasında 8cm 16dns EPS Strafor kullanılmaktadır. İlave olarak dış cepheye ise 5cm 16dns EPS Strafor ile tekrar yalıtım yapmaktayız. Sadece bir dış cephe duvarınızda 13cm yalıtım bulunmaktadır. Bu yüzden bizim yaptığımız yapılar 4 mevsim konaklama sağlayabilirsiniz. Sıcak ve soğuk yönünde bir betonarme eve göre daha üst seviyede yalıtımla donatılmıştır. Çatı aralarına 10cm’lik izocam serilmektedir.

Çelik Evlerimizde çelik iskelet içine 10cm taşyüzü üzerine betopan levhalardan sonra tekrardan 5cm 16dns mantolama yapmaktayız. Üst seviye ısı ve ses yalıtımına sahip olmaktadır. Çatı aralarına 10cm’lik izocam serilmektedir.

Prefabrik ve Çelik evlerin yapılması sırasında ruhsat gereklimi?

Ruhsat çelik evin kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin insiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır. Projelerimiz Google Sketchup üzerinde modelleyip müşteri onayından sonra çalıştığımız mimarlara yönlendirmesini yapıyoruz.

Prefabrik ve Çelik evleri Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz?

Genelde firma yoğunluğumuzdan dolayı kayseri ve yakın çevreye hizmet vermekteyiz. İş yoğunluğumuzun durumuna göre Türkiye’nin her yerine hizmet verebiliriz.

Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Anlaşmamız bağlı olmak üzere zemin betonunu bizde yapabiliriz ona görede fiyat verebiliriz zemin betonunu müşteri yaptırabilir ona görede fiyat verebiliriz.
Müşterimizin sorumluluğunda olan işlemler,
Belediye Resmi Ruhsat işlemleri
Bina çevre düzenlemesi
Ruhsat onayı sonrası elektrik ve su bağlantılarının dışardan yapılması,
Biz bütün elektrik su tesisatını ev içine çekmekteyiz Montajlarını yapmaktayız. Sadece dış bağlantıları müşterimiz yaptırmaktadır.

Verdiğimiz Fiyata neler dahildir ?
  • İsteğe bağlı olmak üzere zemin betonu
  • Prefabrik ve Çelik ev malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri),
  • Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı,
  • Pencerelerin Vasistasları ve Camların takılması,
  • Prefabrik ve çelik evlerin iç ve dış cephe boyasının yapılması,
  • Elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve bağlanması
  • Parke,
  • Fayans,
  • Dış cephe mantolaması,
  • İç cephe alçıpan stropiyer süslemeleri dahildir.
Aldığımız prefabrik veya çelik ev daha sonradan sökülüp başka bir yere kurulabilir mi?

Evet kurulabilir. Sadece söküm takım maliyeti, yeniden boya maliyeti dış cephe mantolama ve alçıpan maliyeti oluşur. Yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

Prefabrik ve Çelik Evlerin boyasını ben yapabilirmiyim ?

Betonarme evlerde olduğu gibi çelik evinizi kendinizde çok rahat boyayabilirsiniz.

Çelik evler sadece yazlık amaçlı mıdır?

Prefabrik ve Çelik evler 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun prefabrik ve çelik ev üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır. Yaptığımız evlerde iç anadolu bölgesinde soğuk hava şartlarında konaklama yapabilirsiniz.

Prefabrik ve Çelik evlerin yapılması sırasında ruhsat gerekli mi?

Normalde yaptırmak istediğiniz her yapı için ruhsat gereklidir. Bazı belediyeler yada köylerin bağlı olduğu belediyelerde belediye ile görüşüp müsade istenilerek yapılmaktadır.

Neden sizi seçmeliyim ?

Müşteri memnuniyetini dikkate alıyorsanız bizi seçmelisiniz.

Teknik şartnamemizi inceleyip kullandığımız malzemelerin kalitesini inceleyerek bizi seçmelisiniz.

Biliyoruz ki insanların her sektörde olduğu gibi insanlara güvenmeleri çok zordur.

Bizi müşterilerimize sorarak onların memnuniyetini dinleyerek bizi seçebilirsiniz.

Herşeyden önemlisi verdiğimiz sözü tuttuğumuz için bizi seçmelisiniz.

Prefabrik Evler Hakkında Tüm Soruların Cevabı Burada ;

SORU1: Verdiğiniz fiyatlara neler dahildir?

Prefabrik ev malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelik kapı, İç kapılar Amerikan panel  kapı,  Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin verilmesi, dahildir.

SORU2: Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), Kayseri dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri müşterimize aittir.

SORU3: Prefabrik konutları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz?

Türkiye’nin her bölgesine hizmet verebiliyoruz.

SORU4: Prefabrik Evlerin yapılması sırasında ruhsat gereklimi?

Ruhsat Evin kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin insiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve Zemin etüdü müşteriye aittir.
Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

SORU5: Prefabrik Evlerin ses ve ısı yalıtımı nasıldır?

Prefabrik konutlarda kullandığımız dış duvar kalınlığı 16 cm’dir. Duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

SORU6: Binanın yaklaşık kullanım süresi nedir?

Prefabrik evimizde kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır.

SORU7: Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır?

Kayseri prefabrik ev 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun ev üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

SORU8: En fazla kaç katlı yapılabilir?

Tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilmektedir.

SORU9: Betonarme bir binanın üzerine de yapılabilir mi?

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir.

SORU10: İstediğimiz plan ve dış görünüşte ev yaptırılabilir mi?

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir.

SORU11: Prefabrik konut ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir?

Seçmiş olduğunuz evin metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konutun kaba kurulumu 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ortalama 7-8 içerisinde de montajı tamamlanır.

SORU12: Prefabrik evlerin nakliyesini hangi araçlarla yapabilir?

Prefabrik evlerin nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır. Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik evin malzemesi alır. Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

SORU13: Prefabrik konutlar sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, konutlarımızı farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir.

SORU14: Ödeme şekliniz nedir? Taksit yapma imkânınız var mıdır?

Sözleşme tarihi itibariyle sözleşme bedelinin %50’ı nakit, geri kalan %50’lık hakediş usülünde uygulanmaktadır.

SORU15: Yapılmış prefabrik evleri nerede görebiliriz?
Kayseri’deki yapmış olduğumuz prefabrikleri gezerek görebilirsiniz.

Prefabrik Evlerin Avantajları Nelerdir?
Prefabrik evlerin ve tüm prefabrik yapıların bir çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şunlardır ;
Planlaması daha önceden gerçekleştirilip tamamlanmış olduğundan uzun inşaat süreleri yoktur.

İmalatı fabrikalarda yapıldığı için üç dört gün gibi kısa sürede yerinde montajı yapılır.
Prefabrik evler, müteahhit, usta, tesisatçı, boyacı vs. gerektirmez.

Bu yüzden daha ekonomiktir.

Prefabrik ev ve konut yaptırmadan önce ne kadar tutara size malolacağını önceden öngörebiliyorsunuz..
Emniyetlidir,güvenlidir çünkü deprem ve iklim şartları da dikkate alınarak üretilmektedir..

İstenildiği takdirde ileride ilaveler yapılabilir, genişletilebilir,yeri değiştirilebilir.. Prefabrik ev malzemelerini yapı marketlerinde bulmanız mümkün.

Prefabrik Yapılar çevrede gürültü, görüntü,kimyasal vs. kirliliğe yol açmaz…

Çatıya güneş panelleri yerleştirilip güneş enerjisinden faydalanılabilir ve önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanabilir.
Prefabrik konutların yılın her zamanı yerinde montajı yapılabilir.

Isı yalıtımı yüksektir, enerji tasarrufu sağlar ve ısı verimliliği prefabrik konutlarda esastır.
Montaj süresinin kısa olmasından dolayı içerde nem oluşmaz, hava ve iklim şartlarından etkilenmez, montajı yapıldıktan sonra hemen içine yerleşilebilir.

Su basmanı dışında beton kullanılmaz.

Beton binaya oranla daha çok kullanım alanı sunar, çünkü duvarlar daha incedir ve daha az yer tutar.
Sayısız dış görünüş seçeneği ile istenilen görünümde evler ve yapılar sahibi olmak mümkündür.

Tüm elemanlar birbiriyle uyumludur. Bu yüzden montajında en ufak bir sapma, aksaklık olmaz; üretilen elemanlar montajdan sonra da milimetrik olarak uyumlu bir bütün oluşturur.

Son teknolojiyle üretilen hazır evlerin iç mekanları rahat, pratik ve konforludur. Yaşam alanlarından azami seviyede yararlanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Dış cephe giydirmesinden iç duvarların rengine, kapılardan pencerelere, küvetlerden bataryalara,prizlerden tavan aydınlatmalarına kadar tüm ayrıntılar opsiyonel olarak, istenirse kişiye özel yapılabilmektedir.

Dış görünüm modern ve estetiktir. Bulunduğu bölgede çevreye uyum sağlar, genel mimari görünüme uyumludur.
Hazır evler bir katlı veya dubleks şeklinde üretilebilir. Tek aile için ufak, kalabalık aileler için geniş evler bulmak mümkündür.

Aynı şekilde evin tipi konusunda da birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Bunlardan villa, rezidans, çiftlik evi, dağ evi, bungalov, yazlık, kışlık, home office, ahşap ev, tasarım evleri, blok evler, ikiz villalar, garajlı veya garajsız konutlar,büyük cumbalı evler sadece bazılarıdır.

Kişiye özel tasarımlar yaptırmak ve uygulamak mümkündür.
Engellilere özel tasarlanabilir…

Prefabrike yapılar sanayi üretimi için tasarlanıp, devasa hangarlar şeklinde de üretilebilmektedir.
Tasarımlar üzerinde üretim öncesi anında değişiklikler veya ilaveler yapılabilir.
Sadece konut değil, işyeri, ofis, şantiye binası, WC ve duş kabinleri, soyunma odaları, umumi mekan yapıları, imalathaneler, depolar, müdürlük binası, endüstri tesisi, spor salonları vs. gibi amaçlara yönelik de prefabrikler üretilir.

Yıpranma payı düşük olduğundan bakım ve yenileme masrafları düşüktür.
Ortalama ömürleri 40-50 yıl civarındadır.
Sökülüp, istenilen yere tekrar monte edilebilir.
Piyasası değerlidir, değerinden kaybetmez veikinci el piyasası oluştuğundan istenildiğinde satılabilir.
Örnek evler gezilip önceden görülebilir ve böylece prefabrik evler hakkında daha net bilgiler elde edilebilir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhabalar.
Size nasıl yardımcı olabilir acaba ?
Prefabrik ile ilgili aklınıza takılan sorularınızı yanıtlayabilirim.